Круглий стіл "Донбас: від економіки війни до економіки розвитку"

Круглий стіл “Донбас: від економіки війни до економіки розвитку”

23 червня 2021 р. у “Великому конференц-залі НАН України” відбувся круглий стіл “Донбас: від економіки війни до економіки розвитку” за участю науковців, представників громадських організацій, дипломатичних установ та засобів масової інформації, співробітників аналітичних центрів.
В роботі круглого столу прийняли участь співробітники відділу проблем регуляторної політики і розвитку підприємництва Інституту економіки промисловості НАН України (зав. відділом, д.е.н., проф. В.І. Ляшенко, в.о. провідного наукового співробітника, к.е.н. О.С. Вишневський).
Під час виступу Ляшенко В.І. вказав на достатньо високу вартість створення технопарків (близько 25 млн. дол. США за аналогією з прикладами в Польщі) та описав 4 найбільш перспективних локації для їх розгортання на Донбасі (3 в Донецькій області: Краматорськ, Маріуполь, Покровськ; 1 в Луганській області: Сєвєродонецьк). Також Ляшенко В.І. зробив акцент на важливості соціальної складової, при формуванні регіональних і національних стратегічних документів щодо Донбасу та необхідності підпорядкування економічних інструментів соціальним цілям.
Вишневський О.С. звернув увагу на те, що низький обсяг інвестицій по відношенню до ВРП в Донецькій області (14%) дуже близький до середніх показників по Україні (15%). Тому це не специфічна для Донбасу проблема, а загальна для всієї країни.
Окремо варто відзначити, що учасники круглого столу, високо оцінили експертизу Інституту економіки промисловості НАН України в питаннях економічного розвитку Донбасу та просили знайти можливість для більш глибокого обговорення даної тематики.