Другий воркшоп щодо смарт-спеціалізації Донецької області за напрямом «Машинобудування та IT»

Другий воркшоп щодо смарт-спеціалізації Донецької області за напрямом «Машинобудування та IT»

15.07.2021 р. пройшов другий EDP воркшоп по пріоритетному напряму «Машинобудування та IT» для команди Донецької області. У заході взяли участь завідувач відділом проблем регуляторної політики і розвитку підприємництва, д.е.н., проф. Ляшенко В.І., провідний науковий співробітник відділу фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу д.е.н., доц. Турлакова С.С. та старший науковий співробітник відділу проблем економіки підприємств, к.е.н., доц. Коритько Т.Ю. Засідання відбулося у м. Краматорськ та у м. Маріуполь, між містами був налагоджений онлайн зв’язок.
Процес підприємницького відкриття (Entrepreneurial discovery process – EDP) – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності. Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт-спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг. Перший EDP воркшоп був спрямований на звуження більш широкого напрямку до конкретної ніші.
На другому воркшопі директорка Українського інституту міжнародної політики Надія Афанасьєва розповіла про важливість смарт спеціалізації та додаткові фінансові можливості для регіону, які можливі після завершення розробки стратегії смарт спеціалізації.
Команда Донецької області обговорила пропозиції щодо спільного бачення розвитку Донецького регіону за 10 років, зокрема модернізацію галузі, переорієнтацію на нові ринки та запровадження сучасних інструментів маркетингу для успішного просування продуктів. Учасники воркшопу проаналізували світові тенденції щодо актуальних технологій та інноваційних продуктів в межах обраного напряму. Серед світових трендів окрему увагу аудиторія звернула увагу на сферу роботизованого електрозварювання, можливість створення цифрових близнюків та використання доповненої реальності.
Проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Донецькою обласною державною адміністрацією та Луганською обласною державною адміністрацією за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».
З більш детальною інформацією щодо заходу можна ознайомитись на офіційній фейсбук-сторінці Українського інституту міжнародної політики.