Розробка смарт-спеціалізації Донецької області за напрямом Машинобудування з використанням сучасних інформаційних технології

Розробка смарт-спеціалізації Донецької області за напрямом Машинобудування з використанням сучасних інформаційних технології

01 червня 2021 року у першому засіданні робочої групи з розробки смарт-спеціалізації Донецької області за напрямом “Машинобудування з використанням сучасних інформаційних технологій (ІТ)” в рамках проєкту «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» взяли участь завідувач відділом проблем регуляторної політики і розвитку підприємництва, д.е.н., проф. Ляшенко В.І. та провідний науковий співробітник відділу фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу д.е.н., доц. Турлакова С.С. Засідання відбулося у м. Краматорськ та у м. Маріуполь, між містами був налагоджений онлайн зв’язок.

Проєкт «Трансформація регіонів через спільні розумні рішення» реалізується Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Донецькою обласною державною адміністрацією та Луганською обласною державною адміністрацією за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Під час зустрічі експерти Українського інституту міжнародної політики та Спільного дослідницького центру Науковий центр ЄС разом із учасниками обговорили результати SWOT-аналізу та допомогли команді Донецької області сформувати SWOT-матрицю на перетині двох галузей: “Машинобудування та ІТ”.

За результатами зустрічі ухвалили рішення про подальшу роботу в зазначеному напрямку, а також запланували наступну зустріч в кінці червня. Далі робота буде побудована на дослідженні вузьких ніш та проведенні крос-секторальних зустрічей.

Процес підприємницького відкриття (Entrepreneurialdiscoveryprocess – EDP) – це процес ідентифікації або генерації нових та конкретних продуктів, технологій або послуг, що мають інноваційну складову в широких секторах економічної діяльності. Саме завдяки EDP відбувається практичне впровадження смарт-спеціалізації в регіонах України із врахуванням їх конкурентних переваг.

З більш детальною інформацією щодо заходу можна ознайомитись на офіційній фейсбук-сторінці Українського інституту міжнародної політики.