Колективна монографія “Інтелектуалізація підприємств: концептуальні підходи та механізми стимулювання”

Цифрові трансформації підприємств: ризики та  стратегічні завдання перетворень в Україні

Провідні наукові співробітники Інституту продовжують знайомити науковий загал з результатами актуальних наукових розвідок інституту. Так, завідувачка відділу проблем економіки підприємств доктор економічних наук,  професор Брюховецька Наталя Юхимівна 11 квітня 2024 року представила ґрунтовну доповідь «Цифрові трансформації підприємств: ризики та  стратегічні завдання перетворень в Україні» на ХV Міжнародній науково-практичній конференції у Національному авіаційному університеті «СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО КРЕАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ». 

Було наголошено, що цифрові активи (трудові, інтелектуальні, фінансові та ін.) слабо піддаються класичним інструментам контролю, вільно переміщуються в будь-які юрисдикції в позицій максимізації корисності власникам бізнесу, а міжнародні корпорації активно формують технічні та інші стандарти, що створює підвищені ризики в управлінні підприємств та забезпеченні безпеки національних економік.

Технології штучного інтелекту не лише створюють додаткові фактори для підвищення інтенсивності праці, а також, сприяють активному впровадженню інструментів нагляду та контролю. А тому, на переконання Наталі Брюховецької, актуальними завданнями трансформації економічних систем в умовах цифровізації стають:

визначення напрямів цифровізації економіки, що впливають на конкурентоспроможність вітчизняних підприємств;

формування інститутів розвитку підприємств в умовах зовнішніх загроз;

визначення ціннісних орієнтирів задля збереження трудового, інтелектуального потенціалу промислових підприємств;

розробка принципово нових підходів до стимулювання праці та утримання на підприємствах у країні працівників різних поколінь.

 

Виявлення позитивних і негативних наслідків цифровізації для підприємств і працівників продовжується.