Міжнародна науково-практична конференція "Розвиток України в умовах мілітарного впливу: соціально-правові, економічні та екологічні аспекти"

Міжнародна науково-практична конференція “Розвиток України в умовах мілітарного впливу: соціально-правові, економічні та екологічні аспекти”

28 березня 2023 року у м. Київ відбулася Міжнародна науково-практична конференція “Розвиток України в умовах мілітарного впливу: соціально-правові, економічні та екологічні аспекти”.

Організатором заходу виступила  Державна установа «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова» Національної академії наук України. Конференцію було проведено за підтримкою ПРООН в рамках Проєкту  «Належна обачність щодо прав людини в глобальних ланцюгах постачання: впровадження Керівних принципів ООН з питань бізнесу та прав людини для справедливого відновлення», що фінансується Урядом Японії. Конференція була проведена у змішаному форматі, учасники Пленарного засідання та роботи тематичних сесій були об’єднані за допомогою платформи Zoom.

Ключові питання, які обговорювалися на конференції, були пов’язані з політико-правовим забезпеченням соціально-економічних та екологічних прав людини в контексті мілітарного впливу. Зокрема, обговорювалися питання щодо соціальної справедливості в умовах мілітарного впливу та повоєнної трансформації; принципів ООН з питань бізнесу та прав людини під час війни; державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання на тлі мілітарного впливу; політико-правових гарантій дотримання екологічних прав людини.     

 У роботі конференції з боку ІЕП НАН України участь прийняли директор Інституту чл.-кор. НАН України Ю.С. Залознова, заступники директора д.е.н. О.С. Вишневський та д.е.н. О.Ф. Новікова, доктори економічних наук  Н.Ю. Брюховецька, І.П. Булєєв, В.І. Ляшенко, І.Ю. Підоричева, О.О. Хандій,  кандидати економічних наук О.А. Богуцька, І.В Бриль, О.В. Панькова, А.І. Землянкін, М.О. Солдак, О.А. Чорна.

Активну участь у роботі тематичної панелі «Державне регулювання діяльності суб’єктів господарювання з урахуванням міжнародних та національних норм і стандартів щодо соціальної відповідальності на тлі мілітарного впливу» взяла к.е.н. О.А. Богуцька із доповіддю «Огляд інструментів фінансової підтримки суб’єктів господарювання у період воєнного стану в Україні».

Із презентацією доповіді можна ознайомиться тут.