Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

23-24 листопада 2021 року у м. Київ на платформі ZOOM відбувся Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

У роботі Форуму активну участь прийняли заступник директора інституту чл.-кор. НАН України Ю.С. Залознова, зав. відділом проблем перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу д.е.н. Д.Ю. Череватський та співробітники відділу д.е.н. Ю.З. Драчук, д.е.н. М.В.Мельникова, к.е.н. О.О.Амоша, І.М. Кочешкова, співробітники відділу проблем економіки підприємств к.е.н. О.А.Богуцька та к.е.н. Л.В.Іваненко.

Для обговорення на заході були подані тези доповіді:

Череватський Д.Ю., Кочешкова І.М. Використання відпрацьованого простору шахт для розміщення відходів доменного виробництва;

Мельникова М.В. Щодо використання переваг промислового симбіозу для управління відходами у місті;

Амоша О.О. Соціальна відповідальність металургійних підприємств у сфері використання доменних шлаків (на прикладі металургійних підприємств м. Маріуполь).

Під час роботи Форуму з доповідями виступили:

Драчук Ю.З. –Рециклінг відходів металургійного виробництва в контексті циркулярної економіки;

Богуцька О.А.–Державне регулювання заходів щодо обмеження обігу пластикових пакетів та стимулювання виробництва біорозкладної продукції в Україні (завантажити презентацію).

Організатором заходу виступила Всеукраїнська екологічна ліга / All-UkrainianEnvironmentalLeague за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, корпорації «SiGroupConsort. Ltd.», Центру екологічної освіти та інформації.

Ключові питання, які обговорювалися на Форумі, були пов’язані з формуванням нормативно-правової бази щодо управління відходами, впровадженням природоохоронних ініціатив та проєктів, реалізацією екологічно дружніх, ресурсо- та енергоефективних технологій. Зокрема, обговорювалися питання щодозбереження довкілля, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, нормативно-правового регулювання у сфері поводження з побутовими та промисловими відходами в Україні, розроблення та реалізації Регіональних планів управління відходами, проблемних питань розміщення відходів у межах громад та шляхи їх розв’язання.