Оптимізація споживання палива на ТЕС: тема для дискусії

Оптимізація споживання палива на ТЕС: тема для дискусії

24 жовтня 2023 року на засіданні ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Теплова енергетика: шляхи реновації та розвитку» д.е.н. Данило Юрійович Череватський презентував підготовлену разом із академіком НАН України Олександром Івановичем Амошею доповідь за темою «Оптимізація споживання палива енергогенеруючими компаніями на підставі виробничих функцій електростанцій: тема для дискусії». Автори дослідження вийшли із гіпотезою, що перерозподіл навантаження між електростанціями, що входять до складу енергогенеруючих компаній, здатен зменшити загальні витрати палива.

Доповідь, що підготовлена економістами із застосуванням економічних інструментів – однофакторних виробничих функцій – була сприйнята фаховими енергетиками із зацікавленістю, про що свідчили багато реплік і запитань до авторів доповіді.

Із матеріалами конференції можна ознайомитися у збірці наукових праць ХІХ Міжнародної науково-практичної конференції «Теплова енергетика: шляхи реновації та розвитку (Київ, 24-25 жов. 2023). Київ: Інститут теплоенергетичних технологій НАН України, 2023. С. 218-221).