Участь співробітників інституту в конференції «Стратегії та політики ЄС: інституційна структура та механізми реалізації».

Участь співробітників інституту в конференції «Стратегії та політики ЄС: інституційна структура та механізми реалізації».

У межах реалізації проєкту «Європейські цінності: сталий розвиток, економічна безпека та цивілізаційні імперативи» 101127413 — EVSDESCI (програма Еразмус+ напряму Жан Моне), що фінансується Європейським Союзом, 21-22 березня 2024 року було проведено науково-практичну конференцію «Стратегії та політики ЄС: інституційна структура та механізми реалізації». Конференцію організовано навчально-науковим інститутом економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Криворізького національного університету.

20 березня 2025 року на пленарному засіданні науково-практичної конференції «Стратегії та політики ЄС: інституційна структура та механізми реалізації» виступили з доповідями співробітники відділу економічних проблем соціальної політики Інституту –  провідний науковий співробітник, к.соц.н., доц. Оксана Панькова на тему: «Про Промисловий діалог високого рівня Україна-ЄС в світлі євроінтеграції та повоєнного відновлення національної економіки»,  молодший науковий співробітник Олександр Касперович на тему: «Перспективи використання європейського досвіду соціального діалогу у процесах відновлення української промисловості».

Провідний науковий співробітник, к.соц.наук, доц. Оксана Панькова у своїй доповіді зосередила увагу на необхідності реалізації:

  • стратегії забезпечення стійкості національної економіки в умовах затяжної війни; підкреслила  важливу  роль відновлення й  промисловості в цих процесах;
  • організаційно-управлінських та інституційних механізмах співробітництва між Україною та ЄС у промисловому секторі в межах реалізації Промдіалогу високого рівня Україна-ЄС;
  • конструктивної й системної співпраці суб’єктів-учасників Промдіалогу високого рівня Україна-ЄС з горизонтальних питань та окремих секторів промисловості;
  • оновленої системи соціального діалогу в трудовій сфері України в світлі євроінтеграції;
  • стратегічних напрямів Промдіалогу високого рівня Україна-ЄС, де  ключовим  пріоритетом виступає партнерство у сфері безпеки та оборони, військово-технічне співробітництво.

Також підкреслила роль й необхідність посилення синергії зусиль науковців, урядовців, бізнесу, громадянського суспільства, міжнародних партнерів у виробленні й реалізації Національної стратегії відбудови; на необхідності започаткування спеціальної «Платформи відбудови України», яку очолюватимуть Єврокомісія та Уряд України та  формуванні й реалізації євроорієнтованої промислової політики. Оксана Панькова проінформувала організаторів та учасників конференції про монографічні дослідження фахівців ІЕП НАНУ – колективні монографії «Від кризи до зростання: уроки ЄС для промислового відновлення України», «Стратегування смарт-спеціалізації країн та регіонів: європейський вимір», «Формування стійкого соціально-трудового розвитку в умовах воєнного стану та цифрових трансформацій».

Молодший науковий співробітник Олександр Касперович розкрив перспективи використання європейського досвіду соціального діалогу у процесах відновлення української промисловості. В доповіді було акцентовано увагу на результатах саміту соціальних партнерів ЄС, що відбувся 31 січня 2024 року у Валь-Дюшесі, а також розкрив зміст прийнятих на саміті документів – Декларації та «Пакту про європейський соціальний діалог» (підписаний 5 березня 2025 року). Ці засадничі документи загальноєвропейського рівня було запропоновано використовувати в якості певних дороговказів при оновленні української системи соціального діалогу, в першу чергу – з точки зору забезпечення її інституційної спроможності.

Доповіді фахівців відділу економічних проблем соціальної політики Інституту були сприйняті учасниками конференції з великим інтересом – відбулася жвава дискусія. У конференції взяли участь більше 35 українських  науковців та освітян.

Детальніше про захід з веб-ресурсу організатора конференції