15 червня 2023 р. відбувся економтеоретичний кіноклуб

15 червня 2023 р. відбувся економтеоретичний кіноклуб

В четвер 15 червня 2023 р. в Інституті економіки промисловості НАН України за ініціативи Ради молодих вчених спільно з Академією економічних наук України відбувся ЕКОНОМТЕОРЕТИЧНИЙ КІНОКЛУБ.

В межах події аспірант Роман Литвинський презентував аналітичний огляд фільму «Тетріс» (Великобританія, США, 2023, реж. Джон С. Бейрд) з позицій класичної, неокласичної, марксистської, шумпетерівської та австрійської шкіл економічної теорії. 

В доповіді (посилання на доповідь) розглянуті поняття конкуренції, підприємництва, інновацій, вільного ринку та інші теоретичні аспекти, що висвітлюються у кінострічці. Також проаналізовано, чи співпадають події в фільмі з основами економічної теорії. На базі аналізу був зроблений висновок що не дивлячись на кінематографічність, фільм правдиво показує глядачеві приклади економічних процесів та може бути прикладом для пояснення цих процесів навіть людям, які далекі від економічної теорії.

Після доповіді учасники провели дискусію в ході якої поділилися думками про фільм та його цінність з точки зору економічної науки.

Змішаний формат організації роботи кіноклубу забезпечив колективну участь понад 15 науковців з подальшим обговоренням кінострічки. Відбулася змістовна наукова дискусія, у якій взяли участь доктор економічних наук, член-кореспондент НАН України Залознова Ю.С., доктор економічних наук Ляшенко В.І., доктор економічних наук Вишневський О.С., доктор економічних наук Новікова О.Ф., кандидат економічних наук Лях О.В., кандидат соціологічних наук Панькова О.В., кандидат економічних наук Петрова І.П. та інші учасники кіноклубу.