День незалежності України  у Варшаві

День незалежності України  у Варшаві

Проведення  Дня незалежності України  у Варшаві було позначено святковим заходом, організованим 24 серпня  Українською науковою діаспорою в Польщі на базі державного економічного університету SGH Warsaw School of Economics. У проведенні заходу прийняла участь старший науковий співробітник Інституту, к.н.з державного управління Бородіна О.А.

 Високий рівень проведення зустрічі був продемонстрований привітанням від ректора університету SGH проф. Петра Ваховяка, уповноваженої ректора SGH з питань співпраці з українськими університетами, доктора наук проф. пані Ірини Дегтярьової, Голови Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, доктора наук, професор Євгенії Поліщук, софундатора Української наукової діаспори в Польщі доктора наук, професора Вікторії Гурочкіної.

Дискусійна частина зустрічі складалася з жвавого обговорення нагальних питань, які стосуються усіх українських науковців в Польщі: досвід, роль та перспективи майбутнього української наукової спільноти за кордоном, процедура визнання та нострифікації у Польщі українських дипломів та вчених звань, допомога при отриманні та виконанні грантових пропозицій.

В рамках цієї дискусії виступили знані науковці, серед яких доктор наук, професор Ігор Лиман,  доктор наук, професор Тарас Гутцол, доктор наук, професор Юрій Петрушенко, доктор Юлія Золотницька, та кандидат наук Наталія Заїка.

Резолюція зустрічі, яка була сформована на основі дискусії та ухвалена учасниками заходу, відображає погляди та зобов’язання Української наукової діаспори в Польщі. Це важливий крок для спільної побудови майбутнього польсько-української наукової співпраці, посткризової відбудови освіти, науки та економіки України.

 На завершення зі святковим короваєм і кавою було продовжено спілкування та налагодження мережевих зв’язків.