Інститут економіки промисловості розширює співробітництво зі Словацькою академією наук

Інститут економіки промисловості розширює співробітництво зі Словацькою академією наук

У Словацькому місті Кошице 13-14 березня 2024 року відбувся міжнародний форум “Україна-Словаччина” з метою розвитку співпраці, обміну досвідом та активізації транскордонного співробітництва. Організаторами конференції стали Центр соціальних і психологічних досліджень Словацької академії наук, Інститут центральної Європи, муніципальна влада міст Харків (Україна) і Кошице (Словаччина).

Участь у форумі взяли представники державних органів Словаччини та України, дипломати, представники неурядових організацій, муніципалітетів, університетів, науково-технічних і науково-дослідних установ обох країн, а також представники бізнес-сектору Словаччини та сусідніх країн.

В рамках реалізації Угоди про співробітництво між Інститутом економіки промисловості НАН України та Інститутом соціальних наук Центру соціальних і психологічних наук Словацької академії наук участь у заході взяла к.е.н. ст.н.с відділу проблем перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу Вілена Лепа. Вона долучилась до обговорення ключових питань форуму, серед яких Європейське майбутнє України в контексті переходу до зеленої економіки, оцінка ризиків безпеки в енергетиці, забезпечення сталості енергетичної інфраструктури. Крім того, були проведені плідні переговори щодо продовження наукового співробітництва між Інститутом та Центром соціальних і психологічних досліджень Словацької академії наук, а також розглянуто можливості співпраці з національною енергетичною компанією “Укренерго” та Інтернаціональним центром інноваційних технологій “ICIT” (Словаччина).