Патент на винахід за результатами проведення НДР «Циркулярна smart-спеціалізація старопромислових шахтарських регіонів України"

Патент на винахід за результатами проведення НДР «Циркулярна smart-спеціалізація старопромислових шахтарських регіонів України”

Завідувачем відділом проблем перспективного розвитку ПЕК Інституту економіки промисловості НАН України д.е.н. Данилом Юрійовичем Череватським та його співавтором Гузеєвим Олегом Олександровичем 17 серпня 2022 р. отримано патент на винахід № 126129 «СПОСІБ ВИЗНАЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ, РЕКУПЕРОВАНОЇ ПРИ ПЕРЕМІЩЕННЯХ ВАНТАЖІВ ШАХТНИМИ СТВОЛАМИ ЗА ДОВІЛЬНИЙ ПЕРІОД ОБЛІКУ».

Матеріали винаходу опубліковано в Бюлетені № 33/2022. Винахід підготовлено за результатами виконання науково-дослідної роботи «Циркулярна smart-спеціалізація старопромислових шахтарських регіонів України» (2017-2019 рр.).

Широка реалізація винаходу можлива при перетворенні вугільних шахт на енергетичні сховища, про що йшлося в публікації.

 

Нагадуємо, що з 1 серпня до 10 вересня триває набір до аспірантури Інституту економіки промисловості НАН України. З умовами вступу до аспірантури можна ознайомитися за посиланням.