Промислова політика ЄС: методологія, практичні питання та кейси (осінній марафон: початок)

Промислова політика ЄС: методологія, практичні питання та кейси (осінній марафон: початок)

У понеділок, 25 листопада, в Інституті економіки промисловості НАН України (далі – Інститут) стартував навчальний курс «Промислова політика ЄС: методологія, практичні питання та кейси». Він є частиною заходів Осіннього марафону економічних ідей для аспірантів і молодих дослідників, організованого Інститутом в межах Проєкту Модуль Жан Моне «Europeanization of industrial economics doctoral programs in Ukraine: research quality and adaptive management (EUDOCIND)».

Першу лекцію в межах навчального курсу на тему «Промислова політика ЄС: у пошуках балансу між традицією і трансформацією в епоху змін» провела Ірина Підоричева, д.е.н., старший дослідник, завідувачка сектору проблем інноваційно-інвестиційного розвитку промисловості Інституту. Лекторка проаналізувала сучасну термінологію, зокрема зупинилася на концептуальному визначенні промислової політики та її ключовій ролі в економіці ЄС. Окрему увагу було приділено правовим  основам європейської промислової політики, включно з оглядом підходів до її формування, що тривалий час домінували в практиці ЄС. У третьому, найбільш розгорнутому блоці лекції, розглядалися актуальні виклики та проблеми, з якими наразі стикається ЄС, а також сфери дій та напрями змін, запропоновані для їхнього вирішення. Це дозволило слухачам отримати цілісне уявлення про європейську промислову політику та її роль в забезпеченні конкурентоспроможності економіки ЄС у глобальному вимірі.

У лекції взяли участь аспіранти, молоді дослідники, наукові співробітники Інституту, а також інших установ та організацій: д.е.н., ст. досл. Олександр Вишневський, д.е.н., ст. досл. Віталій Омельяненко, д.е.н., проф. Ольга Новікова, д.е.н., с.н.с. Данило Череватський, к.е.н., с.н.с., Мирослава Солдак, к.е.н. Ольга Богуцька, аспіранти Богдан Андрієнко, Антоніна Баш, Марина Божик, Оксана Бойко, Максим Куранда, Євген Луньов, Максим Утюж, Сергій Фільковський, Діана Чернух та інші.

Тематика викликала інтерес, який проявився у ґрунтовних питаннях (наприклад, стосовно спроможності чинної міграційної політики ЄС сприяти посиленню промислового розвитку) та їх всебічному обговоренні.

Осінній марафон триватиме до 29.11.2024 і ще є можливість приєднатися.