Розширяємо горизонти міжнародної наукової співпраці в ЄС

Розширяємо горизонти міжнародної наукової співпраці в ЄС

Інститут економіки промисловості НАНУ протягом багатьох років проводить широку міжнародну співпрацю, в тому числі, систематично бере участь у заходах різноманітної наукової спрямованості та географії проведення.

Науковці Інституту (к.н. держ.упр. Бородіна О.А. та к.е.н. Трушкіна Н.В.) продовжили розширяти наукові горизонти,  долучившись до Проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) (2022-2025 рр.). Протягом червня-липня поточного року проект розрахований на проведення вкрай актуальних за тематикою модулів: «Механізми Європейського Союзу для зменшення глобальних ризиків»; «Європейська зелена угода: впровадження в ЄС»; «Інформаційно-цифровий розвиток для сталого майбутнього», а також, тренінг «Сталий, стійкий і безпечний розвиток міста».

Загалом в рамках Проєкту заплановано серію заходів, спрямованих на формування нових знань щодо новітніх механізмів ЄС у протидії сучасним викликам та загрозам.

Вищевказана тематика досліджень є наразі провідною для наукового, освітнього та бізнес-простору ЄС і знаходить свій розвиток та підтвердження.  Так, ще однією значною, потужною та відомою науково-практичною подією став V Міжнародний Summit Woman in Tech – унікальний комунікаційний майданчик для жінок з науки, освіти, бізнесу та технологій у Європі, який проводився 14-15 червня у Warszawa Expo XXI. Спікерами форуму стали провідні дипломати, бізнесмени та науковці, а серед партнерів були відомі світові корпорації Amazon, Bayer, Boch, Boeing, Continental, Google, Netflix, провідні польські банки, найкращі університети та органи центральної влади Польщі. Від Інституту економіки промисловості участь у форумі прийняла с.н.с. відділу проблем регуляторної політики і розвитку підприємництва Бородіна О.А.

Теми, що піднімалися на саміті, – перешкоджання глобальним ризикам у світі, кліматична нейтральність як перспектива для розвитку, вплив штучного інтелекту на ринок праці, функціональне програмування у фінансовій сфері, інноваційні інтегровані освітні платформи, трансформація бізнесу та ланцюгів поставок тощо.

Український технологічний світ був представлений корпоративною  екосистемою Ukrainian Tech Ecosystem Track Meetup у контексті того, як українські технологічні спільноти та глобальні компанії з українським корінням справляються з викликами і що вони планують на майбутнє. 

По результатам саміту прийнято комюніке, що відображає спільне бачення організаторів, учасників та партнерів по ключовим темам заходу.