Семінар аспірантів. Аналіз нобелівської лекції Бена Бернанке на тему «Вплив банківської справи та кредитів на економічні коливання»

Семінар аспірантів. Аналіз нобелівської лекції Бена Бернанке на тему «Вплив банківської справи та кредитів на економічні коливання»

20 травня 2024 року в Інституті економіки промисловості НАН України на щотижневому семінарі аспірантів, під керівництвом д.е.н., ст. досл. Олександра Вишневського, відбулось обговорення «нобелівської» лекції Б. Бернанке за тематикою «Банківська справа, кредит та економічні коливання» англійською мовою.

Семінар розпочався з висвітлення важливої ролі Б. Бернанке у протидії глобальній економічній кризі 2007-2009 рр., під час якої він очолював Федеральну резервну систему. Потім учасники семінару розглянули ключові аспекти лекції, зокрема: роль банків у економічних циклах, вплив кредитних ринків на економічні коливання, політики центральних банків та їх значення для фінансової стабільності.

На завершення семінару дискусія розгорнулась навколо питання, що мало вирішальне значення у присудженні Нобелівської премії з економіки у 2022 р.: практична діяльність Б. Бернанке та роль у подоланні економічної кризи чи все ж таки його науковий доробок. У підсумку дійшли висновку, що ці аспекти тісно взаємопов’язані та обумовлюють один одного.

Окремо варто відзначити, що проведення семінару англійською мовою дозволило аспірантам вдосконалити навички вживання спеціальної лексики.

Матеріал підготовлено аспірантом Максимом Утюж.