ІІ Форум громадської підтримки проєвропейських правових реформ

Щодо створення транскордонного логістичного порталу Україна-країни ЄС

21 листопада 2022 р. на засіданні «Нобелівського фонду сталого розвитку» (Nobel Sustainability Trust, NST) в Парижі компанія GreenCert презентувала проєкт European Logistics Operator зі створення транскордонного (Україна-країни ЄС) конвеєрного переходу.

До російського вторгнення в Україну 70% вітчизняних експортних логістичних операцій здійснювалося морем. Зараз через блокування портів залізничне перевезення стало основним, що обумовило проблеми транскордонних перетинів: черги з вагонів, що чекають на перепустку, налічують тисячі одиниць і не зменшуються з часом. Компанія GreenCert пропонує налаштування стрічкових конвеєрних передач між українським містом Рава-Руська, що на Львівщині, та польським містом Томашув-Любельський, які знаходяться на відстані 32 км один від одного.

Напередодні паризького саміту NST (14 листопада ц.р.) представник і акціонер компанії GreenCert пан Володимир Палант виступив із презентацією проєкту на засіданні міждисциплінарного семінару в ІЕП НАН України. В обговоренні проєкту в off-line форматі взяли участь чл.-кор. НАН України Ю.С. Залознова, академік НАН України О.І. Амоша, п’ять докторів і два кандидата економічних наук із числа співробітників інституту. Науковці звернули увагу на необхідність вирішення низки інвестиційних та інституціональних питань, що пов’язані, зокрема, зі створенням транснаціонального оператора системи, узагальнення інтересів великої кількості стейкхолдерів та ін. Пан В. Палант подякував фахівцям за корисні зауваження та пропозиції.

Проект European Logistics Operator за результатами першого етапу відбіркового тура NST потрапив у п’ятірку відібраних із 67 конкурсних заявок.

Довідково: Фонд NST був створений п’ятьма спадкоємцями родини Нобелів – Майклом, Петером, Еріком, Іоганном і Стефанією – у 2007 р. в швейцарському Цюріху. Фонд щорічно присуджує премії на підтримку розробників проектів із забезпечення сталого розвитку людства та збереження довкілля.