Слов’янський Економічний Форум

Слов’янський Економічний Форум

3 листопада 2017 року у м. Слов’янську з ініціативи Асоціації підприємців «Ділове Сприяння», за участі Донбасского державного педагогічного університету відбувся Слов’янський Економічний Форум, який направлений на визначення стратегії розвитку міста та регіону, пошук шляхов та створення умов для відродження та розвитку промисловості Слов’янська та регіона.
У Форумі прийняв участь Віце-президент Академії економічних наук України, доктор екон. наук, проф. Ляшенко В.І.

Представники обласної влади виступили на заході з доповідями по наступним питанням:

  • Стратегія розвитку Слов’янска та району, та основні напрями економічного розвитку регіону. Програми стимулювання і розвитку бізнесу
  • Стан та розвиток інвестиційного клімату у Слов’янському регіоні
  • Можливості відродження виробництва солі, соди, кераміки
  • Інвестиції і міжнародна співпраця
  • Проблемні питання бізнесу Слов’янська та району і способи їх рішення
  • Стан питання з енергозбереження і енергоефективності району
  • Екологічні проблеми Слов’янська та району
Одною з ініціатив учасників, стала пропозиція про створення регіонального наукового центру НАН та МОН (міська координаційна наукова рада), запропоновано доктором економічних наук, проф. Ляшенко В’ячеславом Івановичем – віце-президентом Академії економічних наук України.
Відповідно до модульного принципу побудови Національної Інноваційної системи, передбаченого ст.20 Закону про науку пропонується створення регіонального наукового центру НАН та МОН (міська координаційна наукова рада).
Запровадити модель «Інноваційного ліфта» – від школи до Європи.
Створення на базі Системи «інноваційного ліфта» мережі бізнес-студій (процес генерування ідей) і бізнес-інкубаторів (посів стртапів) та їх подальше об єднання в «Науковий парк».
Система «інноваційного ліфта» дозволить істотно підвищити якість людського капіталу, полегшити ефективне проходження найбільш ризикованих стадій інноваційного циклу, прискорити терміни виведення на ринок інноваційних розробок, а, отже, забезпечить єдність інноваційної системи в місті завдяки успішній комерціалізації інновацій.Наприкінці Форуму було проведено нагородження переможців 16-го міського конкурсу «Підприємець року 2017».