Участь молодих вчених ІЕП НАНУ у ІХ Міжнародній науково-практичній конференції «Управління розвитком соціально-економічних систем»
6–7 березня 2025 року відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Управління розвитком соціально-економічних систем», яка об’єднала провідних учених та молодих дослідників з України, Польщі, Румунії та Нідерландів.
Конференцію було проведено з метою обговорення актуальних проблем розвитку науки під час воєнного стану, обміну досвідом між закладами вищої освіти України та Європи, сприяння розвитку наукової активності та поглиблення наукових досліджень науковців, аспірантів і докторантів.
Серед учасників заходу – аспіранти Інституту економіки промисловості НАН України, зокрема аспірант І року навчання Максим Куранда, який взяв участь у роботі секції «Забезпечення конкурентоспроможності суб’єктів економічних відносин» з доповіддю «Використання технологій штучного інтелекту як інструменту післявоєнної відбудови економіки України».
У своїй доповіді Максим Куранда зосередив увагу на ключових викликах, що постають перед Україною в умовах післявоєнного відновлення. Зокрема, акцент було зроблено на стратегічному значенні штучного інтелекту як рушійної сили сучасної економіки та засобу подолання демографічної кризи і відновлення конкурентоспроможності національної промисловості.
Головною тезою виступу було те, що довгострокове економічне зростання в Україні може бути засноване виключно на ефективному використанні наявних людських ресурсів – автоматизації всіх рутинних завдань та підвищенні якісних властивостей людського капіталу для виконання недоступної машинам висококваліфікованої праці.
Докладніше з ідеями молодого вченого можна ознайомитись у Економічному блозі ІЕП НАН України.
Слід відзначити численні досягнення українських та зарубіжних науковців, що наповнили цю зустріч цікавим контентом і корисними концепціями, з якими можна ознайомитись у публікації матеріалів конференції. Проведена конференція стала не лише платформою для обміну ідеями та досвідом, а й важливим кроком у формуванні наукових підходів до впровадження цифрових технологій та адаптивних управлінських підходів у стратегії бізнесу, а також напрями стимулювання державно-приватного партнерства.