Віртуальні активи в національній економіці України: категоріальний апарат (щотижневий семінар аспірантів)

Віртуальні активи в національній економіці України: категоріальний апарат (щотижневий семінар аспірантів)

11 березня 2024 в Інституті економіки промисловості НАН України на щотижневому семінарі аспірантів, під керівництвом д.е.н., ст. досл. Олександра Вишневського, відбувся перший семінар з циклу «Наукове осмислення ключових слів дослідження як необхідна умова підготовки якісної дисертації».

З доповіддю на тему «Віртуальні активи в національній економіці України: категоріальний апарат» виступила аспірантка 3 курсу навчання Тетяна Микитенко.

Аспірантка запропонувала визначення 10 понять (віртуальні активи, криптовалюта, національна економіка, економіка України, цифрова економіка, цифровізація, регулювання віртуальних активів, ризик-орієнтоване оцінювання, ринок віртуальних активів, нормативно-правове регулювання), які є ключовими для її дослідження та зміст яких вона поділяє. Учасникам семінару було запропоновано через логічну вправу провести феноменологічну редукцію цих понять і надати альтернативні формулювання.

Під час обговорення кожного терміну учасники семінару висловлювали свої позиції, щодо підібраних визначень з офіційних джерел та надавали додаткові трактування понятійної групи, обмінюючись таким чином еквівалентними точками зору.

За результатами обговорення було рекомендовано доповідачу оформити отримані результати у вигляді тез доповіді для презентації широким колам вітчизняної та міжнародної науковій спільноті в межах проведення міжнародної конференції економічного профілю.

Робочою мовою семінарів є англійська, що сприяє формуванню у аспірантів компетентності усно обговорювати результати наукових досліджень на міжнародному рівні.

Матеріал підготовлено аспіранткою Тетяною Микитенко.