Вісімнадцятий верблюд або притча-алегорія про гетерархії та економіку кооптування

Вісімнадцятий верблюд або притча-алегорія про гетерархії та економіку кооптування

Хай цей контент нашого наукового блогу не здивує науковців: «Вісімнадцятий верблюд» – це лише перші слова з назви праці Данила Череватського. Далі йдеться про гетерархії та економіку кооптування. Гетерархії, а тим більше економіка кооптування, нові для економічної науки терміни. Проте автор на прикладі вугільної промисловості демонструє їх зв’язок з практикою. У 90-х роках ХХ ст. на державній вугільній шахті «Красноармійська-Західна» № 1 концерном «Енерго» була утворена інвестиційна гетерархія під назвою «корпоративна розробка шахтного поля». Проявом економіки кооптування є те, що, як доводить науковець, не приватна фірма виступала інвестором державної шахти, а навпаки.

Видатний американський історик і філософ Томас Кун вважав наукову революцію миттєвою, як у системі «Качка-Кролик», зміною парадигми. А революційними, на його думку, можуть бути й незначні зміни у сприйнятті наукових дисциплін, якщо вони важливі для співтовариства «з хоча б двадцяти п’яти активних членів».

«Скільки ж нас, хто вважає економіку кооптування важливою дисципліною? – звертається з питанням до читачів Данило Череватський. Читати статтю >>