Громадянське суспільство, пандемія та цифрові трансформації

Громадянське суспільство, пандемія та цифрові трансформації

На сторінках міжнародного громадсько-політичного тижневика «Дзеркало тижня» 27 лютого, 2021 опубліковано статтю співробітників інституту Громадянське суспільство, пандемія та цифрові трансформації“.

Громадянське суспільство, пандемія та цифрові трансформаціїАВТОРИ

  • Оксана Паньковакандидат соціологічних наук, доцент, провідний науковий співробітник (Інститут економіки промисловості НАН України)
  • Олександр Касперовичнауковий співробітник (Інститут економіки промисловості НАН України)

Пандемія COVID-19 істотним чином змінила правила гри на політичному, економічному та соціальному полях українського суспільства. Тепер усі завдання й виклики, пов’язані зі стабілізацією соціально-економічної ситуації в Україні (і тим більше — забезпеченням сталого та безпечного розвитку), доводиться вирішувати в умовах зростання дефіциту, фактично, всіх видів ресурсів і радикального обмеження традиційних форм соціальної взаємодії, практично, у всіх сферах суспільного, політичного та соціально-економічного життя.

Досвід свідчить, що у кризові періоди саме громадянська активність та самоорганізація відігравали вирішальну роль у подоланні їх руйнівних наслідків. Чи є підстави сподіватися, що і в подоланні коронакризи громадянське суспільство відіграє важливу роль? Цей матеріал — спроба зрозуміти й оцінити обґрунтованість таких сподівань.

Читати статтю повністю