Наступ мебіусіан

Нещодавно на сторінках міжнародного громадсько-політичного тижневика «Дзеркало тижня» (Випуск № 5, 9–15 лютого 2019 року) вийшла стаття завідувача відділу Інституту економіки промисловості НАН України Данила Череватського «Наступ мебіусіан», в якій йдеться про мебіусні організації, як фірми, що інтенсивно використовують активи, котрі їм не належать.
Стрічка Мебіуса, лист Мебіуса, петля Мебіуса — однобічний топологічний об’єкт, винахід якого у ХІХ столітті приписують математику Августу-Фердінанду Мебіусу. Наочна модель — смужка паперу з напівоберненими та склеєними між собою кінцями. Найпоширеніший художній образ — літографія «Лист Мебіуса ІІ» (1963 р.) нідерландського художника Маріуца Ешера (Maurits Cornelis Escher): червоні мурахи, які, не знаючи меж, повзуть петлею.
Автор зазначає, що мебіусні фірми, на відміну від традиційних, необхідних їм активів не створюють (make), не купують (buy), не використовують кооперативно (cooperate), вони їх кооптують (co-opt). У Сollins English Dictionary одним із тлумачень слова co-opt є «використовувати у своїх цілях (to make use of for one’s own purposes)». 

Докладніше читайте у статті