Увесь цей джаз

Увесь цей джазНа сторінках міжнародного громадсько-політичного тижневика «Дзеркало тижня» (випуск № 47, 8 грудня-14 грудня 2018 року) було опубліковано статтю співробітника інституту − завідувача відділу проблем перспективного розвитку паливно-енергетичного комплексу, кандидата технічних наук Д.Ю. Череватського.
Стаття є узагальненням поглядів на розвиток світової енергетики. Відправною точкою виконаного дослідження стали три сценарії з вигадливими назвами “Сучасний джаз”, “Незакінчена симфонія” і “Хард-рок”, презентація яких відбулася на конгресі Всесвітньої Енергетичної Ради (СвіЕР) у 2013 р в південнокорейському місті Тегу. Три сценарії, – як із придорожнім каменем: “Ліворуч підеш — коня втратиш, праворуч підеш…” і т.ін., бо трилеми — це завжди “неможлива трійця”. Так, сильною складовою “Джазу” є доступність енергії, сильною складовою “Симфонії” — екологічна чистота. Але реалізація «Симфонії» потребує певного світового уряду, про що сказано відверто: “Незакінчена симфонія” спирається на глобальні структури управління, на дипломатію, яка веде до світу зростаючого регіонального та глобального співробітництва”. Проте, як довів відомий американський економіст Дені Родрік, гіперглобалізація можлива лише у разі створення тієї або іншої форми світового уряду (глобальний федералізм) або відмови від демократії в окремих державах на користь технократичної еліти, яка пристосовуватиме свою політику до вимог світового ринку, а не до очікувань громадян. Перший варіант, за Родріком, нереалістичний, другий — аморальний.
Великим паливним корпораціям є більш вигідним джазовий сценарій, бо в разі інтенсивної екологізації енергетики вони втрачають велику частку доходів.
Розгардіяш у таборі головних сил світової енергетики, вважає автор, ставить під загрозу саму ідею проголошеної СвЕР програми Grand Transit — переходу до світлого енергетичного завтра. На підставі чого слідує висновок про те, що світовий паливно-енергетичний комплекс чекає на узгодження інтересів основних сил енергоринку.
Докладніше читайте у публікації за посиланням: https://dt.ua/energy_market/uves-cey-dzhaz-296426_.html