Управління та функціонування підприємств в умовах війни

Управління та функціонування підприємств в умовах війни

Управління та функціонування підприємств в умовах війни

(семінарське засідання співробітників відділу проблем економіки підприємств 28.03.2023 року)

28 березня 2023 року у відділі проблем економіки підприємств в рамках науково-дослідницької прикладної теми Інституту економіки промисловості НАН України «Трансформація управління промислових підприємств в умовах цифровізації економіки» (2021-2023 рр.) відбулося семінарське засідання за темою: “Управління та функціонування підприємств в умовах війни”, у форматі онлайн.

  • За наукового керівництва керівників тем д.е.н., професорів  Брюховецької Н.Ю і Булєєва І.П. в процесі обговорення з презентаціями  представлено (деякі тут):
    “Обмеження та погрози, які викликані технологічним дисбалансом для розвитку економічної системи”. За сучасних умов залишаються актуальними завдання вдосконалення методів управління розвитком підприємства, виникає потреба у кількісних оцінках дисбалансу цільових характеристик діяльності підприємства (к.е.н., ст.н.с.  Коритько Т.Ю.);
  • наведено огляд функціонування підприємств та сфер діяльності у воєнних умовах у таких сферах, як аграрний комплекс, ІТ-ринок, енергетика, металургія, логістичний та страховий ринок; те, у якому стані зараз українські підприємства, хто зазнав найбільших втрат, і чи здатен бізнес оперативно відновитися. Визначено, що основним завданням багатьох підприємств залишається доцільність збереження людського капіталу, його безпека та соціальний захист (к.е.н., ст.н.с. відділу  Бриль І.В.);
  • аналіз основних економічних показників, проблем і перешкод, що заважають бізнесу працювати і  відновлюватись (к.е.н., ст.н.с. відділу  Чорна О.А.

Матеріали буде узагальнено в аналітичній записці для підприємств та органів управління.

Презентація